|       |  EN

Akademickie Centrum Studiów Niemcoznawczych i Europejskich PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim serdecznie zaprasza na debatę „Województwo Lubuskie a wyzwania dla współpracy gospodarczej Polska - Niemcy”. Spotkanie odbędzie się w środę 25 marca 2015 roku o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Biblioteki Głównej naszej Uczelni przy ul. Fryderyka Chopina 52 bud 9.

 

Udział w debacie wezmą prof. zw. dr hab. Zbigniew Czachór (PWSZ im. Jakuba z Paradyżą, UAM Poznań) oraz Paweł Zerka analityk z demosEUROPA (Warszawa), autor najnowszego raportu na temat województwa lubuskiego.  Nasze wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Spotkania na pograniczu”. Partnerem w jego realizacji jest Fundacja Konrada Adenauera. Współpraca: Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego PWSZ im. Jakuba z Paradyża.

Paweł Zerka- Ekonomista, politolog, blogger. Od 2009 r. związany z thinktankiem demosEUROPA-Centrum Strategii Europejskiej w Warszawie (obecnie jako Dyrektor Programu "Globalny Horyzont Europy"). Specjalizuje się w gospodarce i polityce krajów Ameryki Łacińskiej. Autor bloga „noty z bogoty”. Regularny moderator debat eksperckich oraz komentator radiowy i telewizyjny. Autor Raportu „Lubuskie mieć i być. Dźwignie i hamulce rozwoju regionalnego”

Back to top