|       |  EN

Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego - konferencje i seminaria

Szanowni Państwo,

Katedra Prawa i Integracji Europejskiej Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Zielonej Górze uprzejmie zapraszają na wykład adw. dra hab. Macieja Taborowskiego, Zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich, zatytułowany „Polscy sędziowie w Luksemburgu. Prawo UE jako tarcza w walce o praworządność”.

Wydarzenie odbędzie się w dniu 21 października 2021 r. (czwartek) w godz. 17:30-19:00 na platformie ZOOM, link do spotkania: https://zoom.us/j/96117342969.

W roli moderatorów wystąpią: r.pr. dr hab. Aleksandra Szczerba, prof. AJP oraz Przewodnicząca Komisji Praw Człowieka przy ORA w Zielonej Górze adw. Magdalena Pająk.

Maciej Taborowski – adwokat,  dr hab. nauk prawnych, pracownik Instytut Nauk Prawnych PAN oraz Wydziału Prawa i Administracji UW; zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, reprezentujący RPO m.in. w postępowaniach przed TSUE, ETPCz i TK;  autor monografii Mechanizmy ochrony praworządności państw członkowskich w prawie Unii Europejskiej. Studium przebudzenia systemu ponadnarodowego, Wolters Kluwer Polska, Warszawa, 2019  (link: Mechanizmy ochrony praworządności państw członkowskich w prawie Unii Europejskiej, 2019 (książka, ebook PDF) - Profinfo.pl).

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 

Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego

Akademii im. Jakuba z Paradyża

w Gorzowie Wielkopolskim

we współpracy z

LUBUSKĄ MŁODZIEŻOWĄ AKADEMIĄ BEZPIECZEŃSTWA

oraz

REGIONALNYM OŚRODKIEM DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

mają zaszczyt zaprosić do udziału w

VI OGÓLNOPOLSKEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ

MŁODZI DLA BEZPIECZEŃSTWA

która odbędzie się 12 kwietnia 2021

za pośrednictwem platformy Microsoft Teams

PATRONAT HONOROWY

JM Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim

                                                          prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska

 

test

 

Celem konferencji jest analiza szeroko pojętego bezpieczeństwa w kontekście współczesnych wyzwań w obszarze wewnętrznym i międzynarodowym. Konferencja adresowana jest do doktorantów, studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych i jest miejscem integracji młodych ludzi zainteresowanych rozwijaniem swoich zainteresowań badawczych. Interdyscyplinarny charakter konferencji tworzy przestrzeń, w której możliwa jest wymiana wiedzy i doświadczeń, a także która w zamiarze organizatorów ma inspirować do dalszych poszukiwań badawczych i edukacji w tym obszarze.

 

W dniu 22 września 2020r. przy wykorzystaniu centrum pracy zespołowej na platformie Microsoft 365 – MS Teams, odbyła się Konferencja Naukowa „Uczenie się kadr systemu bezpieczeństwa narodowego sposobem na przetrwanie w świecie VUCA”

W dniu 15 lipca 2020 r. odbywała się debata on-line zatytułowana „Migracje w cieniu pandemii – pandemia w cieniu migracji”.

W dniu 16 czerwca 2020 r. odbyła się debata on-line zatytułowana „Unia Europejska wobec kryzysu związanego pandemią COVID-19”.

W dniu 28 maja 2020 r. odbywał się debata on-line zatytułowana „Czy świat pop pandemii będzie inny?”.

Back to top