|       |   EN

W piątek 13 maja 2016 roku w ramach V Festiwalu Kultury Europejskiej odbył się VI Konkurs Wiedzy o Kulturach i Językach Europejskich. Tradycja Konkursu jest nawet o rok starsza od festiwalu. Pięć zespołów studenckich odpowiadało na pytania, które przygotowały nasze specjalistki w dziedzinie nauczania języków obcych: dr Joanna Bobin (język angielski), mgr Jolanta Plust (język francuski), dr Małgorzata Czabańska-Rosada (język niemiecki) oraz dr Halina Uchto (język rosyjski). Z jednej strony studenci świetnie się bawili, gdyż duch rywalizacji szybko się w nich obudził, zaś z drugiej strony dowiedzieli się wielu ciekawostek o krajach, których języki studiują w naszej Uczelni.

Interesującą była między innymi historia migdałowych draży z Verdun we Francji, których uczestnicy konkursu mogli ich skosztować, ponieważ te migdałowe smakołyki zostały niedawno przywiezione z Lotaryngii!

Zwyciężyła grupa studentów I roku, w skład której wchodziły 3 studentki studiów dziennych 26+ kierunku Kulturoznawstwo oraz 1 student studiów zaocznych kierunku Bezpieczeństwo Narodowe.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali nagrody i z przyjemnością eksponowali firmowe torebki z napisem „Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim” .

Wszystko wskazuje jednak na to, że niebawem staną się one pamiątką z przeszłości.

mgr Jolanta Plust
koordynator ds. współpracy z zagranicą


 

Back to top