|       |   EN

 

 

Już od 20 lat nasza uczelnia współpracuje z Uniwersyteckim Instytutem Technologicznym (Uniwersytet Lotaryński) w Metz. W ramach tej współpracy wielokrotnie gościliśmy francuskich studentów na dwumiesięcznej praktyce w różnych przedsiębiorstwach naszego miasta.

Dnia 09 stycznia 2017 rozpoczęły swoją praktykę Elodie DROUIN (w naszej Uczelni) oraz Melissa STRAUSS (w Ośrodku Kultury Francuskiej). Dziewczęta studiują Techniki Komercjalizacji i w ramach praktyki muszą zrealizować konkretną misję związaną z promocją i komunikacją. Właśnie trwa ustalanie szczegółów misji każdej z nich. W trakcie praktyki Francuzki mieszkają w Domu Studenta DeSant. Nie znają języka polskiego, ale z naszymi studentami mogą porozumieć się po angielsku. Powoli poznają nasze miasto, uczestniczą w różnych wydarzeniach. Były między innymi na naszym uczelnianym Koncercie Charytatywnym i na wernisażu malarstwa Wiesława Nowakowskiego w Bibliotece Wojewódzkiej.

Sporządziła:

Jolanta Plust

Koordynator współpracy zagranicznej

 

Back to top